Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Terapie łączone w odmładzaniu twarzy – poznaj ich zalety

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zabiegi medycyny estetycznej to sposób na widoczne odmłodzenie skóry bez ingerencji skalpela. Coraz częściej stosuje się je w ramach tzw. terapii łączonych. Pojedyncze zabiegi są skuteczne, ale łącząc je z innymi procedurami, można osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Poznaj zalety terapii łączonych.

Czym są terapie łączone w kosmetologii i medycynie estetycznej?

Terapia łączona to plan zabiegowy, który łączy kilka metod i zabiegów, wykonywanych w określonej kolejności i odstępach czasowych, dla pełnej synergii działania. Dzięki temu uzyskujemy jeszcze lepszy i szybszy efekt odmłodzenia, i możemy się nim dłużej cieszyć. Kliniki medycyny estetycznej proponują często autorskie terapie łączone, opracowane na podstawie wieloletniego doświadczenia.

Dlaczego terapia łączona daje lepsze rezultaty?

Połączenie kilku sprawdzonych metod w ramach jednej terapii daje dużo więcej możliwości terapeutycznych niż pojedyncza procedura. Dzięki zabiegom skojarzonym można zredukować kilka problemów estetycznych w jednym czasie. Jak zauważają eksperci z Kliniki Miracki w Łodzi na zabiegi odmładzające zgłaszają się często pacjenci, u których kilka różnych niedoskonałości współwystępuje, np. zmarszczki, blizny potrądzikowe, rozszerzone naczynka. W wielu sytuacjach sprawdza się zastosowanie laserów oraz odpowiednio dobranych do nich zabiegów iniekcyjnych.

Procedury z zakresu medycyny estetycznej to w głównej mierze mało inwazyjne zabiegi o wysokiej skuteczności, jednak nierzadko na efekty czeka się miesiącami. Tymczasem połączenie kilku zabiegów niechirurgicznych skraca ten czas do minimum. Łączenie zabiegów pozwala na szybsze osiągnięcie pożądanych efektów, a także umożliwia uzyskanie znacznie lepszych rezultatów niż podczas zabiegów wykonywanych samodzielnie. Zabiegi łączone działają synergistycznie, wzmacniając się nawzajem i zapewniając długotrwałe rezultaty.

Przykładowa terapia łączona na twarz

Plan terapii łączonej zawsze ustala lekarz medycyny estetycznej na podstawie wywiadu z pacjentem. Poszczególne zabiegi dobierane są indywidualnie w zależności od problemów estetycznych, z jakimi zmaga się pacjent. Przykładowa terapia odmładzająca, składająca się z laseroterapii oraz zabiegów komplementarnych, może wyglądać następująco:

  • W celu przygotowanie do laserowego odmładzania twarzy sprawdzają się delikatne zabiegi oczyszczające, np. łagodne peelingi kwasami czy mikrodermabrazja wodna. Ważne, żeby zabiegi te nie podrażniły skóry, ale ją intensywnie oczyściły z zanieczyszczeń, które mogłyby zmniejszyć efektywność laseroterapii.
  • Laserowe odmładzanie twarzy polega na zastosowaniu lasera o działaniu frakcyjnym. W zależności od pierwotnego stanu skóry i leczonych problemów lekarz może sięgnąć po laser ablacyjny lub nieablacyjny. Pierwszy działa bardziej intensywnie, powodując złuszczenie wierzchniej warstwy skóry i wymaga dłuższej rekonwalescencji. Drugi jest delikatniejszy i stosuje się go w przypadku drobniejszych zmarszczek i przebarwień.
  • Wzmocnienie i uzupełnienie efektów laseroterapii przy pomocy zabiegów iniekcyjnych. Stosuje się przede wszystkim zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, który wypełnia zmarszczki i modeluje rysy twarzy, przynosząc niemal natychmiastowe efekty. Specjaliści polecają również łączenie laseroterapii z zastosowaniem nici liftingujących (gdy występują znaczne zwiotczenia skóry twarzy) oraz stymulatorami tkankowymi (gdy zależy nam na wzmocnieniu i przyspieszeniu regeneracji skóry).
  • Złagodzenie podrażnień i przyspieszenie gojenia się skóry przy pomocy terapii światłem LED. Ten rodzaj światła wykazuje silne właściwości regeneracyjne, dzięki czemu wspomaga działanie laseroterapii i skraca czas rekonwalescencji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.



Comments are closed.

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ rter-links.com upe-printco.pl