Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak przygotować salon na nadejście gości?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Salon jest przestrzenią, w której najczęściej odpoczywamy – oglądamy telewizję, czytamy gazety, spotykamy się w gronie rodziny czy znajomych. Nie trzeba wiele, by klasyczny salon zmienił oblicze – nowoczesne komplety wypoczynkowe i meble pozwolą na wykreowanie nowoczesnej, niebanalnej przestrzeni. Od czego zacząć?

Usiądź wygodnie – komplety wypoczynkowe

Elementem, który kupowany jest w pierwszej kolejności do salonu, to sofa. Szeroki wybór sof z pewnością zaskoczy: możliwe jest wybranie klasycznych sof dwuosobowych lub trzyosobowych, sof narożnych. Dodatkowo projektanci proponują meble o wysokiej funkcjonalności: sofy z funkcją spania wieczorami zmienią się w wygodne łóżka, np. dla gości. Inną propozycją mogą być sofy z funkcją relaks – w tych sofach stosuje się wysuwane podnóżki i zagłówki. Wystarczy kilka ruchów, by elementy te wysunęły się, jednocześnie odchylając oparcie. W ten sposób uzyskuje się jeszcze bardziej komfortową pozycję do odpoczynku.

Stół czy stolik kawowy?

Elementem niezbędnym w salonie jest stół – wiele osób obawia się, że niemożliwe stanie się zmieszczenie zarówno stołu obiadowego, jak i klasycznego stolika kawowego w jednym pomieszczeniu. Projektanci uspokajają – współcześnie bez trudu znaleźć można stoły i ławy rozkładane. Ława pokojowa rozkładana to propozycja zarówno do większych, jak i mniejszych przestrzeni. Dzięki przemyślanej konstrukcji ława może zostać wydłużona o kilkadziesiąt centymetrów – to idealne rozwiązanie, kiedy spodziewamy się gości. Ławy dedykowane do salonów tworzone są zarówno z płyt meblowych, jak i naturalnego drewna. Szeroki wybór produktów pozwoli na dopasowanie mebla do istniejącej już aranżacji wnętrza. Nie zapominajmy również o wygodnych krzesłach, najlepiej z odpowiednio profilowanymi oparciami.

Comments are closed.