Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rodzaje drukarek

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy powinien mieć w domu drukarkę. To urządzenie, które do pewnego czasu kojarzyło się tylko i wyłącznie z wyposażeniem biura, teraz zyskuje coraz większą popularność. Czy to firma, czy przedsiębiorstwo, mały lub większy zakład, czy też sklepy, galerie handlowe, trudno wyobrazić sobie ich pracę bez drukarki, na której można wydrukować faktury i inne dokumenty.

O czy należy pamiętać wybierając drukarkę?

Dobrze wybrana drukarka, z porządnej firmy, używana zgodnie ze swoim przeznaczeniem, to inwestycja na długie lata. Przed zakupem warto się zastanowić jakiego urządzenia potrzebujemy i jak często będziemy z niego korzystać. Czy potrzebna jest tylko do drukowania, czy również do kserowania i kopiowania dokumentów. Trzeba zwrócić też uwagę na rozdzielczość druku, ponieważ im więcej jednostek tym lepszy jest druk. Inna rozdzielczość będzie potrzebna do drukowania w kolorze, inna do czarnego druku. Nie bez znaczenia jest też szybkość wydruku, czyli ilość stron na minutę. Ważne są także części zamienne do drukarki i ich koszt. Tonery, barwniki, kartridże, taśmy barwiące maja różne ceny Czasem można zastosować zamienniki, muszą jednak pasować do modelu drukarki.

Różna może być także głośność pracy drukarki.

Trudny wybór- drukarka atramentowa czy laserowa?

Drukarki laserowe powinien wybrać każdy, kto zajmuje się drukowaniem na co dzień, dużej ilości dokumentów. Jeśli są to wydruki czarno- białe to świetnym wyborem będzie drukarka monochromatyczna. Jest ona co prawda droższa w użytkowaniu, ale i z lepszej jakości wydrukiem. Ich koszt szybko się zwraca, ponieważ tonery, których używa się przy drukowaniu, są bardzo wydajne.Drukarki atramentowe są tanie i proste w obsłudze. Są najbardziej opłacalne przy rzadkim używaniu. Można na nich drukować zarówno w kolorze jak i czarno-biało. Zdjęcia, drukowane na specjalnym papierze w tej drukarce, również są dobrej jakości. Niektóre drukarki sprzedawane są już w komplecie z tanimi tuszami, jak np. HP 2130 tusz.

Drukarki HP2130 i tusze HP 2130

Drukarka ta jest wielofunkcyjna, a przy tym bardzo jest bardzo praktyczna kompaktowa. Łączy w sobie wiele funkcji, a wśród nich podstawowe jak drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Jest to drukarka atramentowa z hp2130 tuszem, która drukuje i kseruje w kolorze i na czarno-biało. Do pracy potrzebuje jedynie HP 2130 tusz, najlepiej oryginalny, choć istnieją też tańsze zamienniki.Hp2130 tusz można kupić w każdym sklepie przez internet lub stacjonarnie w korzystnej cenie. Jest on bardzo wydajny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hp 2130 tusz.

Comments are closed.