Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Najlepsze zestawy ubranek dla noworodka

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zastanówmy się jak najlepiej połączyć zestawy ubranek dla niemowląt, aby zawsze mieć gotowy komplet na wyjście na spacer, przebranie maleństwa po kąpieli czy zmianę ubranek w ciągu dnia. Podpowiemy jak właściwie komponować ubranka dla niemowląt, aby zawsze mieć pod ręką gotowy zestaw.

Co jest najważniejsze podczas komponowania zestawów ubranek dla niemowląt?

Najważniejsza jest wygoda, komfort noszenia i ubierania przez rodziców. Nie wszystkie niemowlaki lubią gdy się je ubiera i rozbiera, dlatego warto zadbać o wygodne i proste w ubiorze komplety.

Maleństwo każdego dnia rośnie, poznaje świat i jest przebierane wiele razy, dlatego tak istotne jest aby jego garderoba była komfortowo dopasowana zarówno podczas przebierania jak i leżenia na pleckach czy brzuszku.

Tutaj najlepsze będą ubranka dla niemowląt rozpinane, które można założyć bez konieczności nakładania przez głowę. W pierwszym roku życia nie sprawdzą się również bluzy z kapturem, maleństwo większość czasu leży, a kaptur będzie powodował nieprzyjemny dyskomfort.

Zestawy ubranek na każdą pogodę

Kolejnym ważnym czynnikiem, podczas kompletowaniu zestawów ubranek dla niemowląt, jest panująca za oknem pogoda. Kiedy na dworze jest lato, najlepsze ubranka dla niemowląt to koszulki i body z krótkim rękawem, dodatkiem mogą być lekkie bawełniane spodenki czy rozpinane bluzy.

Chłodniejsze pory roku, do jakich zalicza się jesień i zimę, to czas „ubierania na cebulkę”, co oznacza że zestawy ubranek muszą być cieplejsze, a wśród nich najważniejszą garderobą są ciepłe body z długim rękawem.

Klasyczny zestaw ubranek dla niemowląt

Do najpopularniejszych zestawów ubranek dla niemowląt należą bez wątpienia body niemowlęce, półśpiochy oraz lekka czapka bawełniana i tak zwane łapki na ręce.

To najczęściej wykorzystywane przez młode mamy ubranka dla niemowląt, są nie tylko wygodne i przewiewne, ale również wyjątkowo szybko można je założyć bądź zdjąć podczas przewijania.

Kiedy jest ciepło, wykorzystaj body z krótkim rękawem, gdy na dworze panuje chłód, pamiętaj o cieplejszym body z długim rękawem.

Cieplejsza wersja zestawu dla niemowląt

Wybierając się na spacer z kilkutygodniowym maleństwem, musimy pamiętać o właściwym ubiorze. Tutaj doskonale sprawdzi się cieplejsza wersja zestawu ubrań, w skład której wchodzą śpiochy, ciepły kaftanik oraz czapka.

Kiedy dziecko leżakuje w ciągu dnia, bądź kiedy wybieramy się na krótki spacer koło domu, taki zestaw będzie dobrą bazą ubraniową, aby maleństwo nie zmarzło.

Jeżeli Twoje maleństwo woli body, można je wymienić z nieco cieplejszymi śpiochami, jeżeli tylko pogoda na to pozwala.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Ubranka dla dzieci.

Comments are closed.