Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Czy warto kupować zamienniki tuszy do canon pixma mg5750?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy posiadacz drukarki doskonale wie, jak ogromnym problemem w przypadku tego sprzętu są tusze. Ich największą wadą jest oczywiście to, że są bardzo drogie i potrafią kosztować nawet powyżej 200 złotych. Nic więc dziwnego, że użytkownicy posiadający canon pixma mg5750 bardzo chętnie korzystają nie z oryginalnych tuszy, lecz z zamienników. Czy jest to dobry pomysł?

Canon pixma mg5750 tusze nieoryginalne — zalety

Analizę tego, czy tusze canon pixma mg5750 mogą być nieoryginalne warto zacząć w pierwszej kolejności od ich najważniejszych zalet. Jak to więc wygląda w tym wypadku? Czy faktycznie są to takie zalety, które skłonią klientów do nabycia zamienników?Oczywiście najważniejszą zaletą jest w tym wypadku niska cena. Zamiennik takiego tuszu może bowiem kosztować nawet 70% mniej niż ten oryginalny. Rzecz jasna jest to tusz pasujący do drukarki, charakteryzujący się dobrą wydajnością, a także dobrze drukujący. Inną bardzo ważną zaletą jest to, że takie tusze są dostępne w wielu punktach sprzedażowych, więc wcale nie trzeba ich specjalnie szukać, aby taki model kupić.

Canon pixma mg5750 tusze nieoryginalne — wady

Jeśli chce się nabyć tusz do canon pixma mg5750, który nie będzie oryginalny, koniecznie trzeba dowiedzieć się także tego, jakie są jego najważniejsze wady. Czy i jakie są w tym wypadku warte uwagi minusy?Oczywiście najistotniejszą wadą jest to, że taki tusz jest o wiele mniej wydajny niż wersja oryginalna. Powoduje to, że może on wydrukować zauważalnie mniej stron, co sprawia, że oszczędność znacznie tu topnieje, ponieważ częściej trzeba kupować nowe tusze.Kolejną bardzo ważną wadą jest także to, że wydruki z takiego tuszu mogą być gorszej jakości. Mogą się one charakteryzować mniejszą szczegółowością, a także różnego rodzaju plamami i zaciekami. W przypadku drukowania w ten sposób dokumentów firmowych rodzi to spory problem.Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że tusze nieoryginalne to zdecydowanie większe ryzyko uszkodzenia drukarki. Taki tusz może być nieszczelny i wyciekać z opakowania. Dostając się na wrażliwe elementy drukarki, takie jak np. dysze, może powodować ich szybkie niszczenie się. A co również ważne, w przypadku takiego uszkodzenia producent może odmówić naprawy z tytułu gwarancji, ponieważ sprzęt był używany niezgodnie z jej zasadami, czyli bez oryginalnych tuszy. Wszystko to stawia pod znakiem zapytania zasadność kupowania takiego tuszu. Wiele osób uznaje, że mimo wszystko lepiej zapłacić więcej za model pewniejszy, czyli oryginalny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie HP deskjet ink advantage 5075 tusze.

Comments are closed.