Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Najlepsze ubezpieczenie samochodu – co wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenie naszego samochodu jest naszym obowiązkiem – polskie prawo stanowi, że każdy pojazd mechaniczny powinien być objęty ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Ten rodzaj polisy pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez kierowcę danego pojazdu na drodze. Gdzie kupimy polisę OC w dobrej cenie? Od czego zależy wysokość składki?

Ubezpieczenie OC – skąd bierze się jego cena

Polisa ubezpieczeniowa odpowiedzialności cywilnej to obowiązkowe ubezpieczenie samochodowe, które pozwala na pokrycie szkód powstałych na drodze z winy kierującego. Polisa pokrywa zarówno koszty naprawy samochodu, jak i koszty leczenia osób poszkodowanych. Ubezpieczenie samochodu tego typu to nie jedyna polisa, jaką możemy zakupić w Polsce – pozostałe nie są obowiązkowe, a obligatoryjne. W przypadku polisy OC musimy pamiętać, że jest ona roczna – po tym czasie konieczne jest zakupienie nowej polisy, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Cena polisy OC nie jest stała – jej wysokość zależy od kilku zmiennych, w tym naszego wieku, posiadanych przez nas zniżek, wieku i pojemności samochodu. Cena polisy może różnić się także w zależności od miejsc, gdzie ją kupujemy. Obecnie możliwe jest zakupienie polisy również poprzez Internet, bez wychodzenia z domu. 

Jakie są inne dostępne ubezpieczenia?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to nie jedyna opcja, jaką możemy wykorzystać by chronić siebie i nasz samochód. Biura ubezpieczeniowe proponują nam dzisiaj ubezpieczenia takie jak assistance, które pozwala na skorzystanie z pomocy drogowej w czasie awarii w podróży. Assistance to przede wszystkim holowanie samochodu do najbliższego warsztatu, ale również zapewnienie samochodu zastępczego. Ubezpieczenie AC pozwala na sfinansowanie naprawy naszego samochodu lub też odzyskanie części jego wartości po zniszczeniu czy kradzieży. 

Comments are closed.