Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jakie rośliny sprawdzą się w sypialni?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kwiaty doniczkowe do sypialni muszą być wybierane z dużą ostrożnością. Powszechnie wiadomo, że rośliny w ciągu dnia absorbują dwutlenek węgla, by przetworzyć go w tlen. W nocy zachodzi odwrotny proces. Warto jednak pamiętać, że istnieją rośliny, które mają odwróconą fotosyntezę i to właśnie one powinny znaleźć się w naszej sypialni. Jaki wybrać rośliny, które ułatwią zasypianie?

Kaktusy i sukulenty

Aloes jest jedną z najpopularniejszych roślin, które świetnie sprawdzają się w sypialni. Jest to roślina, która filtruje powietrze z zanieczyszczeń oraz nawilża.

Wybierając doniczkę dla aloesu należy pamiętać, że jest to sukulent. Są to rośliny, które gromadzą wodę w mięsistych liściach. Bardzo ważnym elementem jest takie podlewanie kwiatu, by nie przelać korzeni. Aloes, który ma za dużo wody bardzo szybko zacznie gnić.

Kolejnym, bardzo kolorowym kwiatem, jest grudzień. Jak sama nazwa wskazuje grudnik kwitnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jest to kolejny kwiat, który trzeba podlewać umiarkowanie. Osoby, które boją się samodzielnie podlewać sukulenty powinny zaopatrzyć się w doniczki z systemem nawadniania. Donice lechuza systematycznie uwalniają zgromadzoną wodę, dzięki temu kwiaty nie zostaną przesuszone oraz przelane.

Storczyk z rodzaju dendrobium

Storczyki bardzo chętnie ustawiamy wszędzie tam, gdzie są dobrze widoczne. Są to kwiaty, które zachwycają swoją urodą. Warto również pamiętać, że mają właściwości nawilżające, dotlenią sypialnię oraz oczyszczą powietrze z dwumetylobenzenu.

Storczyki najpiękniej prezentują się w wysokich, prostych donicach. Donice lechuza w białym kolorze będą świetnie komponowały się z tradycyjnym wnętrzem, czerwone donice są idealne do wnętrz nowoczesnych.

Bluszcz pospolity czy paprotka?

W sypialni palacza koniecznie musi znaleźć się bluszcz. Jest to nie tylko bardzo łatwa roślina w uprawie, ale przede wszystkim jest to kwiat, który jest szczególnie polecany ze względu na zdolność pochłaniania formaldehydu, który występuje w dymie papierosowym oraz klejach.

Wybierając kwiaty wiszące nie można zapomnieć o paprotce. Jest to kwiat, który dobrze rośnie w pokojach zacienionych. Zielistka ma bardzo dekoracyjne dwukolorowe liście. Jest to kwiat, który również jest łatwy w uprawie. Są to idealne rośliny dla początkujących.

Wybierając rośliny do sypialni warto pamiętać o doniczce, która jest integralnym elementem kompozycji. Do kwiatów wiszących warto wybrać donice lechuza z systemem nawadniania, dzięki temu opieka nad kwiatami staje się dużo łatwiejsza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Donice lechuza.

Comments are closed.