Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Mały pokój dziecięcy – jak sobie z nim poradzić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każde dziecko zasługuje na to, aby mieć swoje miejsce na ziemi. Dzięki temu zawsze będzie miało swój kącik do zabawy, a rodzic będzie się cieszyć tym, że w jego sypialni nie leżą żadne uciążliwe klocki, auta, itd. Jak urządzić mały pokój dziecięcy, aby maluch mógł w pełni korzystać z jego możliwości?

Mały pokój dziecięcy i dobre łóżko

Mały pokój dziecięcy tak naprawdę daje ogrom możliwości, dzięki czemu można urządzić bardzo wygodne pomieszczenie. Na pierwszy rzut oka idzie łóżko, które może mieć różną formę. Skoro mamy mało miejsca do dyspozycji, to należy wybrać łóżko, które faktycznie zajmuje mało miejsca. Może to być sofa z funkcją spania lub fotel, który rozkłada się na noc. Dzięki temu w ciągu dnia będą one zajmować naprawdę mało miejsca, a dziecko zyska dodatkowe miejsce do wykorzystania. Przy czym decydując się na sofę, należy dokładnie sprawdzić (pod względem wymiarów) na jaki mebel możemy dokładnie sobie pozwolić.

Mały pokój dziecięcy i uniwersalne meble

Mając do dyspozycji mały pokój dziecięcy, możemy równie dobrze zdecydować się na uniwersalne meble. Obecnie na rynku dostępne są łóżka piętrowe, które pod spodem posiadają dopasowaną szafę i biurko do nauki. Wszystko połączone jest w jedno, więc zajmuje tak naprawdę bardzo mało miejsca. Jest to jedna z najlepszych propozycji, aczkolwiek należy na nią uważać, jeżeli ktoś ma do dyspozycji pokój z niskimi sufitami. Decydując się na takie uniwersalne łóżko, nie będziemy musieli kupować dodatkowo wielkiej ilości wyposażenia do pokoju dziecka. 

Comments are closed.