Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak urządzić małą kuchnię? Praktyczne porady

Pinterest LinkedIn Tumblr

Urządzenie kuchni przysparza wielu trudności. Już niełatwe zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy masz do dyspozycji nie duże, przestronne wnętrze, a jedynie małe, wąskie pomieszczenie. Czy niewielka kuchnia może być praktyczna? Udowadniamy, że tak! Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak funkcjonalnie urządzić  małą kuchnię!

Podpowiadamy, jak urządzić małą kuchnię

Zastanawiasz się, jak urządzić małą kuchnię? Zacznij od określenia układu mebli. Architekci zaznaczają, że w niedużych pomieszczeniach najlepiej prezentują się meble ustawione w jednej linii lub „L-kę”. Taki układ jest uniwersalny i nie przytłacza kompozycji jak ciężkie zabudowy pokrywające ścianę od podłogi po sam sufit. Dobrym pomysłem jest zastąpienie części pełnych szafek górnych półkami i przeszklonymi witrynami.

Unikaj ciemnych barw i matowych powierzchni. Małe pomieszczenia „lubią” jasne kolory
(przede wszystkim biel) i połyskujące wykończenia. Tego typu meble odbijają światło, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się być większe, niż jest w rzeczywistości. Poziome krawędzie mebli warto podświetlić listwami LED. Biała kuchnia nie musi być chłodna. Wystarczy, że połączysz meble z drewnianym blatem i innymi dodatkami, aby całość nabrała ciepłych tonów.

A może meble na wymiar?

Chcesz cieszyć się pięknym, w pełni funkcjonalnym wnętrzem? W takim razie zdaj się na fachowców! Nie musisz samodzielnie kompletować mebli z regularnych ofert sklepów, zastanawiać się nad kolorystyką i wykończeniem. Firmy zajmujące się projektowaniem mebli na wymiar znajdą optymalne rozwiązania. Nieustawny kształt pomieszczenia czy mały metraż nie stanowią dla kreatywnych projektantów żadnego problemu.

Comments are closed.