Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jakie okna balkonowe okażą się najlepszą propozycją?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna balkonowe muszą znaleźć się w każdym domu. Nawet, jeżeli mówi się o małych kawalerkach, często ma się do czynienia z takim formatem okien. Należy wiedzieć, jakie czynniki trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na zakup okien wychodzących na taras.

Przesuwne okna balkonowe

Trzeba przyznać, że coraz większa liczba osób, jeżeli tylko ma taką możliwość, decyduje się na przesuwne okna wychodzące na taras. Dlaczego? Chociażby dlatego, że zabierają one zdecydowanie mniej miejsca w przestrzeni, zapewniając przy tym ogrom możliwości aranżacyjnych. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie wystarczy powiedzieć, iż chce się kupić okna przesuwne. Do wyboru są bowiem drzwi uchylno-przesuwne (PSK, PSK-Z), odstawno-przesuwne (PSK ATRIUM), podnoszono-przesuwne (HST) czy też SLIDE. Tak, producenci wzięli pod uwagę różne priorytety, tworząc kilka dobrze sprawujących się modeli okien dedykowanych na balkon.

Okna łatwe w obsłudze

Jeden z najważniejszych czynników, jeżeli chodzi o duże okna balkonowe. O ile z mniejszymi oknami nikt nie ma problemu, o tyle przy drzwiach wychodzących na taras, niekiedy pojawiać się może problem, jeżeli chodzi o otwarcie. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z osobami z ograniczeniami ruchowymi, np. z seniorami. Dlatego zaleca się osobiste wizyty w salonie, aby przekonać się, czy poszczególne drzwi na taras są łatwe w obsłudze. W salonie można przetestować różne opcje, a potem porównać je do siebie. Będzie to pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji, jakie okna kupić.

Comments are closed.