Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Serwis narciarski Kraków – dlaczego skorzystać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie musisz być zaraz Kamilem Stochem czy Adamem Małyszem, ale jeśli chcesz jeździć na nartach, trzeba się do tego dobrze zabrać. Pomoże ci w tym profesjonalny serwis narciarski w Krakowie.

Serwis nart – kiedy zacząć?

Może wydawać się to zaskakujące, ale od samego początku. Smar, który pokrywa zakupione narty, nie nadaje się do szusowania po zboczu. Narty pokryte dobrym smarem będą lekko chodzić po stoku i dobrze współpracować z podłożem.

Serwis narciarski Kraków sprawdzi również, jak są ustawione krawędzie nart oraz strukturę ślizgu. Co ważne, dobierze wiązania w nartach do wagi, wzrostu i umiejętności użytkownika. Jeśli dopiero zaczynasz jazdę na nartach, a w dodatku masz problemy z kolanami, wiązanie będzie zupełnie inne niż w przypadku zawodowego sportowca, nie bojącego się ostrych zakrętów.

Serwis nart – o czym pamiętać?

Tak jak dbamy o wełniane swetry i na myśl nam nie przyjdzie, aby wyprać je w pralce, tak samo trzeba dbać o sprzęt sportowy, a posłuży nam przez wiele lat. Dlatego po zakończeniu sezonu oddaj swoje narty do serwisu narciarskiego w Krakowie. Zaimpregnowane narty przetrwają w spokoju całe lato. Co istotne, odkręć wtedy wiązania na najniższą wartość. Sprężyna też potrzebuje odpoczynku.

Odwiedź także serwis, jeśli na nartach pojawi się biały nalot. Oznacza to, że narty są suche (bądź też dochodzi do procesów utleniania) i potrzebują nasmarowania. Wyczynowcy potrafią smarować narty nawet codziennie, ale spokojnie, jeśli dopiero się uczysz, wystarczy raz na tydzień.

Serwis nart – wątpliwości

Być może spotkałeś się z informacją, że częste ostrzenie skraca życie nart. Owszem, ale jazda na tępych nartach może być przyczyną nie tylko wad kręgosłupa, ale i wypadków. Jeśli dołożyć do tego źle ustawione wiązania, może się okazać, że szybko pożegnasz się nie tylko z narciarstwem, ale i biegami w parku czy jazdą na rowerze, a tego chyba nie chcesz?

Możemy cię jednak zapewnić, że profesjonalny serwis narciarski Kraków będzie potrafił naostrzyć krawędzie tak, by nie zużyć zbyt wiele metalu, a jednocześnie doprowadzić je do stanu idealnego. W swojej ofercie z pewnością mają zarówno park maszynowy, jak i serwis ręczny. Po wizycie w zakładzie twoje ukochane deski będą jak nowe.

I jeszcze jedna ważna uwaga: nie oddawaj nart do serwisu tuż przed rozpoczęciem sezonu! Jeśli pół Krakowa też wpadnie na ten pomysł, serwis nie da rady zrealizować tylu zamówień na czas.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/cms/serwis.

Comments are closed.