Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Początek przygody z jeździectwem – podstawowe wyposażenie

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Przed Tobą pierwsza wizyta w stadninie koni? Zanim wreszcie wsiądziesz na konia i zaczniesz uczyć się  nowej dyscypliny sportu, powinieneś wyposażyć się w odpowiedni strój. Nie musisz od razu inwestować w kosztowne bryczesy i profesjonalne obuwie. Możesz śmiało skompletować wygodny strój sportowy z ubrań i dodatków, które z pewnością znajdziesz w swojej szafie.  Elementem, którego nie da się zastąpić żadnym zamiennikiem, jest kask. Czym powinien charakteryzować się dobry kask jeździecki? Sprawdź! 

Kask jeździecki – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Podczas upadku z konia czy jazdy po zalesionym terenie to kask chroni naszą głowę przed uszkodzeniem, które może mieć tragiczne skutki. Kask jeździecki powinien łączyć w sobie niewielką wagę z trwałością.  Kaski dobrych marek produkowane są zazwyczaj  z innowacyjnych tworzyw, między innymi poliwęglanu. Ważną częścią kasku jest niewielki daszek wykonany z bardziej elastycznego materiału (ten element odpowiedzialny jest za ochronę nosa). Nakrycie głowy powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić optymalną cyrkulację powietrza, zapobiegając tym samym przegrzewaniu się głowy.  Wysokiej klasy kaski wyposażone są dodatkowo w wyciągane wkładki absorbujące pot i amortyzujące wstrząsy. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź, czy posiada on certyfikaty. Dobry kask będzie spełniał rygorystyczne normy CE VG1 01.040 2014-12 oraz SEI ASTM F1163-15.

Wypożyczony kask

Nie jesteś pewien, czy Twoja przygoda z jazdą konną nie skończy się wraz z pierwszą lekcją? Jeśli nie chcesz już na początku swojej drogi inwestować w kosztowny kask, możesz skorzystać z wypożyczalni (niemal każda szkółka jeździecka dalej klientom możliwość wypożyczenia sprzętu). Warto mieć jednak świadomość, że idealne dopasowanie modelu z wypożyczalni może być niełatwym zadaniem. Model o kształcie niedopasowanym do kształtu u obwodu głowy może być luźny czy zsuwać się, co zmniejszy bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Comments are closed.