Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Noże i garnki najnowszej generacji

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy możemy jeszcze bardziej uprościć i usprawnić codzienne gotowanie? Okazuje się, że tak – poza świetnym dostępem do produktów spożywczych oraz niezliczoną liczba przepisów warto pomyśleć o tym, w jaki sposób unowocześnić naszą kuchnię, aby gotowanie było czystą przyjemnością. Elementem, który z pewnością na to pozwoli, są nowoczesne noże kuchenne. Co warto o nich wiedzieć?

Noże w kuchniach – ostre i niezastąpione!

Nóż w kuchni to podstawa – pozwala on na wygodne szatkowanie, krojenie, filetowanie. Zestaw noży kuchennych z pewnością ułatwi nam codzienną pracę – w blokach znajdziemy pięć lub sześć noży odpowiednich do konkretnych produktów spożywczych. Nowoczesne noże kuchenne projektowane są w taki sposób, aby samo krojenie było wygodne, łatwe i bezpieczne. Projektanci postawili na innowacje i trwałe materiały: ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej z dodatkiem pierwiastków takich jak chrom czy molibden. Dzięki ich zawartości ostrza nie są podatne na działanie korozji, kruszenie czy na odkształcenia. Rękojeści noży mogą być wykonane z naturalnego drewna lub z materiałów antypoślizgowych – istotne jest to, że są one profilowane, przez co wygodnie leżą w dłoni, a ich wyważenie wpływa na komfort codziennego użytkowania. Warto pamiętać, że noże powinny być czyszczone pod bieżącą wodą – zmywarki mogą powodować ich uszkodzenia. 

Nowoczesne garnki w kuchni – co wybrać?

Szukając idealnych garnków kuchennych warto postawić na rozwiązania sprawdzone przez mistrzów kuchni i restauratorów. Komplety garnków ze stali nierdzewnej 18/10 to propozycja, która z pewnością zadowoli miłośników gotowania. Garnki takie są odporne na odkształcenia, działanie wysokich temperatur, korozję. W ich dnach umieszczono dysk, który pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka – przekłada się to na znacznie szybsze przygotowanie potrawy.

Comments are closed.