Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Meble ogrodowe z drewna egzotycznego – jaki komplet wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając ciekawych rozwiązań di własnego ogrodu czy na taras warto zwrócić uwagę na meble ogrodowe z drewna egzotycznego. Te wyjątkowe komplety nie tylko przyciągną wzrok i zapewnią komfort, ale też wyróżnią nasz taras czy ogród na tle innych. Meble z drewna egzotycznego to ciekawa propozycja szczególnie dla osób, które chcą uczynić z miejsca wypoczynkowego wyjątkową przestrzeń. 

Jak tworzone są meble ogrodowe z drewna egzotycznego?

Nie ma wątpliwości, że meble ogrodowe z drewna egzotycznego wyróżniają się na tle innych, proponowanych przez producentów kompletów. Meble te skonstruowane są nieco inaczej – zamiast klasycznego aluminium malowanego proszkowo do stworzenia ich stelażu wykorzystano twarde drewno egzotyczne. W dostępnych modelach najczęściej spotkamy się z drewnem eukaliptusowym, które charakteryzuje jaśniejsza barwa. Komplety meblowe z drewna egzotycznego doskonale komponują się w różnorodnych aranżacjach: zarówno jako meble wykorzystane na tarasie skandynawskim czy też prowansalskim. Wybierając meble ogrodowe z drewna egzotycznego stawiamy na wysoką trwałość i odporność materiałów. Meble takie to często meble modułowe – oznacza to, że elementy kolekcji możemy wykorzystywać osobno lub też łączyć je w zależności od naszych potrzeb. 

Jak chronić meble ogrodowe z drewna egzotycznego

Producenci mebli ogrodowych z drewna egzotycznego rekomendują ich ochronę po zakończonym sezonie letnim. Wśród najlepszych metod na osłonięcie mebli wymienia się pokrowce ogrodowe. Pokrowce wykonywane są z tkanin poliestrowych – gęsty splot tkanin sprawia, że meble są skutecznie chronione przed osiadaniem kurzu i promieniowaniem UV. Pokrowce dedykowane są dla konkretnych mebli, nie musimy więc martwić ich dopasowaniem. Dodatkowo pokrowce mają niewielkie ściągacze, pozwalające na ich lepsze dopasowanie do mebla. 

Comments are closed.