Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Meble ogrodowe z drewna egzotycznego – jaki komplet wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając ciekawych rozwiązań di własnego ogrodu czy na taras warto zwrócić uwagę na meble ogrodowe z drewna egzotycznego. Te wyjątkowe komplety nie tylko przyciągną wzrok i zapewnią komfort, ale też wyróżnią nasz taras czy ogród na tle innych. Meble z drewna egzotycznego to ciekawa propozycja szczególnie dla osób, które chcą uczynić z miejsca wypoczynkowego wyjątkową przestrzeń. 

Jak tworzone są meble ogrodowe z drewna egzotycznego?

Nie ma wątpliwości, że meble ogrodowe z drewna egzotycznego wyróżniają się na tle innych, proponowanych przez producentów kompletów. Meble te skonstruowane są nieco inaczej – zamiast klasycznego aluminium malowanego proszkowo do stworzenia ich stelażu wykorzystano twarde drewno egzotyczne. W dostępnych modelach najczęściej spotkamy się z drewnem eukaliptusowym, które charakteryzuje jaśniejsza barwa. Komplety meblowe z drewna egzotycznego doskonale komponują się w różnorodnych aranżacjach: zarówno jako meble wykorzystane na tarasie skandynawskim czy też prowansalskim. Wybierając meble ogrodowe z drewna egzotycznego stawiamy na wysoką trwałość i odporność materiałów. Meble takie to często meble modułowe – oznacza to, że elementy kolekcji możemy wykorzystywać osobno lub też łączyć je w zależności od naszych potrzeb. 

Jak chronić meble ogrodowe z drewna egzotycznego

Producenci mebli ogrodowych z drewna egzotycznego rekomendują ich ochronę po zakończonym sezonie letnim. Wśród najlepszych metod na osłonięcie mebli wymienia się pokrowce ogrodowe. Pokrowce wykonywane są z tkanin poliestrowych – gęsty splot tkanin sprawia, że meble są skutecznie chronione przed osiadaniem kurzu i promieniowaniem UV. Pokrowce dedykowane są dla konkretnych mebli, nie musimy więc martwić ich dopasowaniem. Dodatkowo pokrowce mają niewielkie ściągacze, pozwalające na ich lepsze dopasowanie do mebla. 

Comments are closed.

ikotka.com xanderncsenate.com https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-przegladu-technicznego-samochodu/