Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesne okna czteroszybowe – wybierz wysoką jakość!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chcąc mieszkać wygodnie i komfortowo warto pomyśleć nie tylko o modnych i wygodnych meblach czy dodatkach – podstawą w naszych mieszkaniach czy domach są dzisiaj nowoczesne okna. Jaką stolarkę okienną wybrać, aby nasze mieszkanie było zabezpieczone przed chłodem i niechcianym hałasem? Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się często okna czteroszybowe. Czym są i jak są zbudowane? Czy takie okna spełnią nasze oczekiwania?

Jak zbudowane są okna czteroszybowe?

Okna tego typu, w przeciwieństwie do klasycznych okien, posiadają cztery szyby – dzięki temu okno zyskuje nie tylko znacznie lepsze parametry ochrony przed chłodem, ale również pozwala na zabezpieczenie przed hałasem, co jest szczególnie ważne w dużych miastach. Okna czteroszybowe nie tylko odznaczają się większą liczbą szyb, ale też technologią ich montażu – w przypadku topowych producentów szyby wklejane są w ramę co gwarantuje znacznie lepsze parametry izolacyjne okna. Uzupełnieniem konstrukcji są wysokiej klasy elementy takie jak uszczelki. 

Zalety okien czteroszybowych

Okna czteroszybowe doskonale chronią przed chłodem i wychładzaniem wnętrz – niski współczynnik przenikalności cieplnej to najlepszy dowód na to, że okna te są wiodącą propozycją na polskim rynku. Druga istotna kwestia to wygłuszanie mieszkań – nowoczesne okna czteroszybowe gwarantują ochronę przed hałasem na poziomie 46dB (w przypadku klasycznych okien parametr ten sięga 35dB). Okna czteroszybowe posiadają również dodatkową, obszerną komorę, która może zostać wypełniona wewnętrznymi roleta. Zaletą zastosowania wewnętrznych rolet jest fakt, że są one odizolowane od potencjalnych czynników szkodzących. Lamele instalowane wewnątrz okna zabezpieczona są przed osiadaniem kurzu czy uszkodzeniami mechanicznymi. 

Comments are closed.