Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Maluch w domu to skarb

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dziecko to radość w każdym domu. Rodzice chcą, aby ich maluch był w domu bezpieczny i czuł się tam dobrze. Dlatego dokładają wszelkich starań, by pokój dla niemowlaka był urządzony w możliwie najlepszy sposób. Często do aranżacji pokoju rodzice decydują się wykorzystać naklejki na ścianę.

Małe dziecko, duży bałagan.

Maluch, wbrew pozorom potrafi przysporzyć swoim rodzicom nie tylko wiele radości, ale i wiele dodatkowych zajęć. Uszkodzenia na ścianach czy plamy, można jednak łatwo usunąć, a właściwie to ukryć. Remont pokoju niemowlaka jest często trudny w wykonaniu. Dlatego, w sytuacji, gdy na przykład podczas przesuwania jakiegoś mebla uszkodzona zostanie ściana, rodzice próbują różnych sposobów na ukrycie niedoskonałości. Jedną z metod na to są naklejki do pokoju dziecka. Urocze misie czy motylki znakomicie zamaskują niedoskonałości. Dodatkowo, naklejki takie mogą dodać pomieszczeniu uroku. Z czasem dziecko może zacząć bacznie przyglądać się postaciom przyklejonym w jego pokoju.

Bezpieczeństwo to podstawa.

Dziecko jest największym skarbem swoich rodziców. Nie ma, więc nic dziwnego w tym, że starają się, aby było ono bezpieczne. Urządzając pokój niemowlaka, kierują się przede wszystkim jego bezpieczeństwem. Łóżeczko czy stolik do przewijania mysi być bezpieczny dla pociechy. Równie bezpieczne powinny być wszelkie elementy ozdobne pokoju. Również naklejki. Ważne jest, aby nie wydzielały one żadnych niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Nawet najbardziej kolorowe ozdoby nie mają wartości, gdy mogą stwarzać zagrożenie dla najmłodszych. W sklepach fachowa obsługa chętnie wytłumaczy zatroskanym rodzicom, że są naklejki na ścianę całkowicie bezwonne i bezpieczne dla zdrowia dziecka. Do ich produkcji wykorzystywany jest specjalny druk lateksowy, który z pewnością jest bardziej bezpieczny aniżeli ten tradycyjny.

Jak utrzymać naklejki w odpowiedniej kondycji?

Decydując się na zakup naklejek na ścianę, wiele osób zastanawia się czy są one skomplikowane w montażu. Bardzo wyraziste, często rozbudowane wzory mogą sprawiać wrażenie trudnych w nakładaniu. Nic bardziej mylnego. Naklejki ścienne są bardzo łatwe zarówno w montażu jak i w usunięciu. Wystarczy parę chwil i bez problemu znikają ze ścian. Oprócz samej aplikacji na ścianę, równie ważne jest to, aby pozostawały one w dobrej kondycji. Dziecko często lubi naznaczać ściany w różnoraki sposób. Utrzymanie czystości tych ozdób jest banalnie proste. Wystarczy kupić specjalne naklejki odporne na zmywanie. Umożliwi to bezproblemowe usuwanie wszelkich zabrudzeń przy pomocy wilgotnej szmatki. Dzięki tej metodzie, pokój można delikatnie odświeżać podczas czyszczenia ozdób.

Ozdabianie pokoju dziecka to nie tylko przyjemność dla oka rodzica. Kolory i różne kształty aplikowane na ścianie w formie ozdób pobudzają dziecko do przyglądania się i obserwowania otaczającego go małego, pokojowego świata.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k81,naklejki-do-pokoju-dziecka.html.

Comments are closed.