Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zachować porządek w mieszkaniach?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Praktyczne zaaranżowanie mieszkań nie jest dzisiaj wyzwaniem – dzięki licznym kolekcjom meblowym możliwe jest stworzenie niebanalnej aranżacji wnętrza. Jednymi z najczęściej wybieranych elementów są szafy. Jak meble takie są projektowane dzisiaj? Czy nowoczesne szafy są w stanie nas zaskoczyć?

Czy wybór szafy to dobre rozwiązanie?

Jeszcze do niedawna szafy kojarzone były z ciężkimi meblami, które wybierane były z przymusu. Duża pojemność szaf sprawiała, że stanowiły one funkcjonalne meble, w których znalazło się dość miejsca do przechowywania ubrań, ale też koców, zapasowych zmian pościeli. Współcześnie szafy nie utraciły swojej roli – projektanci dbają jednak o to, aby zachwycały one wyglądem i wpisywały się w najnowsze trendy. Szafy otwierane to produkty najchętniej wybierane do salonów, ale też sypialni, pokojów dziecięcych. Szeroki wybór szaf pozwala na dopasowanie mebla do konkretnej aranżacji. Wnętrze szaf wypełniają półki, szuflady, drążki do wieszania ubrań. Wiele nowoczesnych modeli posiada również zintegrowane oświetlenie, które znacząco poprawia jakość codziennego korzystania z mebla.

Szafy z lustrem – czy znasz ich zalety?

Jednymi z najchętniej wybieranych są szafy z lustrem. Szafy takie mogą być zarówno jednodrzwiowe, jak i dwudrzwiowe czy trzydrzwiowe. Lustra montowane są zazwyczaj na zewnętrznych stronach skrzydeł – dzięki takiemu rozwiązaniu lustra nie tylko pozwalają na sprawdzenie wyglądu, ale też na optyczne powiększenie przestrzeni. Szafy z lustrem nadają wnętrzom nowoczesnego wyglądu i poprawiają ich estetykę. Szafy tworzone są obecnie z wysokiej jakości płyt meblowych laminowanych czy lakierowanych – tworzywa te są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi.

 

 

Comments are closed.