Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ubezpieczenie motocykla – czy jest niezbędne?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jazda na motocyklu pozwala na poczucie prawdziwej radości z przemierzania kolejnych kilometrów – motocykliści są coraz częstszym widokiem na polskich drogach. By jednak móc się legalnie poruszać tego typu pojazdem, konieczne okaże się ubezpieczenie motocykla. Jakie opcje są dostępne dla motocyklistów?

Ubezpieczenie motocykla w formie OC

Podstawowym i wymaganym przez prawo ubezpieczeniem dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych (w tym motocykli) jest ubezpieczenie OC. Ten rodzaj polisy chroni innych użytkowników drogi przed szkodami, wyrządzonymi przez posiadacza danej polisy. OC kupowane jest na rok – po tym czasie konieczne jest zakupienie kolejnego ubezpieczenia, najlepiej z zachowaniem ciągłości. Ubezpieczenie motocykla w tej formie nie ma stałej ceny – wszystko zależy od wielu zmiennych, w tym wieku posiadacza, jak i wieku i marki motocykla.

Ubezpieczenie motocykla to jednak nie tylko OC – istnieje wiele dodatkowych polis, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać o swoje mienie. Podstawą jest tu ubezpieczenie AC, czyli autocasco. Autocasco pozwoli na naprawę motocykla po jego uszkodzeniu zarówno podczas jazdy, jak i po przypadkowym uszkodzeniu np. podczas postoju na parkingu. Rozbudowana oferta ubezpieczenia pozwala na dopasowanie tego produktu do własnych potrzeb.

Ubezpieczenie motocykla w formie assistance

Polisa assistance to niezwykle przydatne ubezpieczenie motocykla – pozwala ono na wykorzystanie pomocy w czasie awarii motocykla w trakcie wyjazdu. Assistance może zapewnić odholowanie motocykla do warsztatu i zapewnienie jego naprawy, jak również zapewnienie zagwarantowanie miejsca noclegowego, jeśli usterka wymaga pozostawienia motocykla na noc w warsztacie. Tu również pakiety mogą być elastycznie dopasowywanie, a cena polisy zależy od wybranych opcji.

 

 

 

Comments are closed.