Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Laser frakcyjny CO2 – kompleksowo dla skóry

Pinterest LinkedIn Tumblr

Skóra jest powłoką chroniącą nasze ciało przed czynnikami zewnętrznymi. Aby służyła nam jak najlepiej, a jednocześnie pięknie się prezentowała, poświęcamy jej sporą uwagę. Balsamy nawilżające, kremy spłycające zmarszczki, kremy do rąk i stóp, rozświetlające peelingi, złuszczające kwasy, maseczki i sera… Lista kosmetyków stworzonych z myślą o pielęgnacji skóry jest długa. Niestety, nie wszystkie zmiany widoczne na twarzy, udach czy dłoniach można cofnąć przy pomocy drogich kosmetyków. Tam, gdzie domowe sposoby zawodzą, z pomocą przychodzi laser frakcyjny CO2 i medycyna estetyczna. 

Nowa skóra – laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnej medycynie estetycznej oraz dermatochirurgii i ginekologii estetycznej. Zabiegi frakcyjne przeprowadzane są nie przez kosmetologa, a lekarza w kontrolowanych warunkach w gabinecie lekarskim. Laser frakcyjny CO2 emituje wiązkę laserową, która uszkadza skórę w miejscu wymagającym poprawy (na ciele powstają charakterystyczne, małe dziurki). Stymulacja laserowa aktywuje naturalne procesy naprawcze, skóra zaczyna się łuszczyć i regenerować. Proces pełnej odbudowy skóry trwa zazwyczaj kilka tygodni. Efektywność zabiegu zależy od wielu czynników, na przykład głębokości zmian i rodzaju sprzętu używanego przez specjalistę. Co ważne, zabiegi frakcyjne są bezpieczne i nie wymagają uciążliwej rekonwalescencji.

Wskazania 

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 polecane są szczególnie osobom pragnącym pozbyć się blizn różnego typu (na przykład potrądzikowych i przerostowych), rozstępów, widocznych porów, przebarwień i narośli skórnych. Dobroczynne działanie lasera wykorzystywane jest również w zabiegach typu anty-aging. Skóra poddawana działaniu lasera staje się bardziej napięta, gładka, a pokrywające ą zmarszczki spłycają się.

Comments are closed.